Desperados
Wanted Dead or Alive

Wciśnij [Lewy SHIFT]+[F11] i wpisz jeden z następujacych kodów pobudzającą odpowiednią cheat(oszukańczą) funkcję

SZYFR SKUTEK
timeless zatrzymuje upływ czasu
fidel castro widoczne dialogi
epitaph wyświetli stan zwycięstwa
medic wyświetla podpowiedzi
whats my destiny wyświetla krótki instruktaż
supersonic wyświetla obszar odgłosów
powerman nowa broń
Schneider kończy grę
clint wygrywasz bieżący poziom
jackal extra amunicja
show me all pokazuje wszystkie obiekty
hollow man niewidzialność
zeus pomoc bogów

PORADY

Gra nie posiada regulacji stopnia trudności, tak więc musisz zgodzić się na warunki postawione przez producenta.

1. Pierwsze i najważniejsze w "Desperados" - naucz się obsługiwać grę za pomocą klawiatury. Jest to niezbędne, by szybko reagować na ruchy przeciwników. Pełną klawiszologię możecie ustawić w menu.

2. Koniecznie pamiętaj o trzech kolorach pola widzenia przeciwników. Jeśli masz zamiar kogoś sprzątnąć, zawsze upewnij się, jakie pole widzenia posiada wróg. Nawet gdy pole widzenia wroga wskazuje na to, że on nas widzi, to jednak tak wcale nie musi być.

3. Mimo iż jesteś rewolwerowcem, unikaj częstego używania broni, gdyż korzystanie z narzędzi do odbierania życia zwraca na Ciebie uwagę strażników. Wrogów likwiduj po cichu, jak prawdziwy zawodowiec. "Desperados" nie jest grą, w której można stosować taktykę: byle do przodu, rozwalając wszystko, co się rusza i nie jest Tobą. Tutaj liczy się taktyka. Doskonale ukazuje to misja, w której musisz dostać się do biura jakiegoś ważnego człowieka, przy tym nie możesz zabić żadnego nieprzyjaciela. Trzeba myśleć. A jeśli nie lubisz myśleć to w jakim celu czytasz ten artykuł? :)

4. Korzystaj z ukształtowania terenu. Graficy z Infogrames odwalili kawał dobrej roboty, więc czemu nie skorzystać z ich trudu? Teren może Ci tylko pomóc. Korzystaj z głazów, domów i innych rzeczy, dzięki którym możesz się ukryć. Pośrednio z tym punktem łączy się następny.

5. Wabienie wrogów... Podam teraz sposoby, dzięki którym możesz wywabić wroga (lub plamy :)) z kryjówki albo zwrócić jego uwagę:

a) Zegarek - podstawowe narzędzie, które mamy do dyspozycji na początku. Sposób użycia: kładziesz zegarek, ustawiasz czas i chowasz się za rogiem. Polecam razem z zegarkiem używać noża. Zabójcze kombo.

b) Drugim przedmiotem, a właściwie zwierzęciem, które potrafi zainteresować strażników, jest znajdująca się w worku żmija - własność Williamsa. Sam kładzie ją na ziemi, a nieprzyjaciel, gdy podejdzie zostaje śmiertelnie ukąszony. Niestety nie działa to na bardziej inteligentnych wrogów, którzy nim podejdą do worka zaczną do niego strzelać.

c) Trzecim sposobem zwrócenia uwagi strażników jest manekin Doca McCoya. Niestety nie przypadł mi on do gustu i w grze użyłem go tylko raz. Nie polecam, ponieważ gdy wrogo nastawiony do nas człowiek zobaczy manekina, zacznie do niego strzelać. Strzały usłyszą jego koledzy i po Tobie, a twoją dewizą jest przecież: zabijaj po cichu.

d) Podwiązka Kate to czwarty sposób. Jest najlepszą metodą do wabienia i ogłuszania wrogów. Wiadomo, że większość mężczyzn nie potrafi oprzeć się wdziękom pięknej kobiety. Gdy przeciwnik zainteresuje się nogami Kate i do niej podejdzie, wystarczy wykorzystać jej kopniak - człowiek kładzie się plackiem na ziemi od razu.

e) Piąty sposób też jest udziałem Kate O'Hary. Są to mianowicie karty. Rozrzucone na ziemi na pewno zwrócą uwagę strażnika. Polecam ułożenie ścieżki z kart, która prowadzi do zaułka, w którym czeka Cooper ze swoim nożem.

f) Tequila - po znalezieniu jej i spożyciu każdy strażnik nie będzie stawiał oporu przy próbie obezwładnienia. Polecam używanie tej opcji razem ze sjestą, o której pisze poniżej.

g) Sjesta. Nie ma to jak drzemka pod gołym niebem. Wróg podejdzie do Ciebie, a ty uderzysz go kolbą Shotguna. Będzie nieprzytomny przed długi czas (nieprzyjaciel, nie kolba :)).

h) Ostatnią metodą na zwrócenie na siebie uwagi jest małpka Mii oraz orzeszki młodej dziewczyny. Chyba nie muszę tłumaczyć jak używać tych dwóch rzeczy? Dla formalności dodam, że świetnie się sprawdza z nożem Coopera.

6. Taktyka, która się doskonale sprawdza, to strzelanie do nieprzyjaciół wychodzących z drzwi, z wejścia na dach lub po prostu zza głazu. Dostań się na dach, balkon lub ulokuj się za skałą i strzel z broni. Postaraj się żeby nie zauważyli Cię strażnicy. Gdy ktoś usłyszy twój strzał i zacznie biec w twoim kierunku ustaw się koło wejścia na balkonik lub dach i załatwiaj po kolei wrogów, którzy się pojawią. Najlepiej, gdy strzela Sam, gdyż on posiada broń 12-stostrzałową, której nie trzeba często przeładowywać. Pamiętaj jednak o tym, że broń się przegrzewa. Po pewnym czasie najlepiej jest zmieniać strzelca. U mnie ta taktyka sprawdza się znakomicie.

7. Korzystaj z osłony nocy. Dzięki niej strażnicy szybko Cię nie zauważą. Niestety w mroku wrogowie mają wyostrzony słuch, więc staraj się nie przechodzić i nie biegać blisko nich. A jeśli koniecznie musisz, to rób to najciszej jak umiesz. Do skradania się polecam delegować Kate. Najciszej czołga się i chodzi z całej bandy.