Do tworzenia muzyki potrzebne będą takie programy jak:
WinNotepad 2003 w którym zapiszemy nutki dla dowolnego jednego instrumentu. zamiast, zapisywać nutki od nowa można chyba przekopiować z innego projektu odpowiednia zabawa myszką, czeka na wytrwałych, nie pamiętam ale ja się oszczędzałem przy tworzeniu projektu.
Póżniej należy zsynchronizować czas dla programu odtwarzanego z nutek i programu nagrywającego z karty dźwiękowej przechwytującej dźwięk nie z mikrofonu żódło tlyko z karty SoundBlaster w programie All Sound Recorder Xp należy wcisnąć czerwony guzik nagrywania - otrzymamy plik wav, który można przekonwertować wieloma programami np. darmowy Audiograbber do rippowania płyt CD-Audio z muzyką. Ale ja polecam darmowy edytor muzyczny AudaCity (niestety nie ma jeszcze wersji na Windows 10, trzeba korzystać ze starszego Windowsa) Aby nagrać MP3, należy w programie zainstalować i wskazać miejsce do bilioteki MP3 lame_enc.dll Dodatkowo ta biliotekę instaluje się oddzielnie a potem w programie AudaCity wskazuje się folder z biblioteką. Zapisujemy edytowane ścieżki jako mp3. I w ten sposób mamy cos w rodzaju karaoke.
A oto wynik mojej pracy.
tutaj mp3 i zrzut ekranu wykonany przez Snagit.
Program AudaCity może posłużyć do zgrywania kaset magnetofonowych z decka z wieży fonicznej. Programy można pobrać z sieci p2p. Nie zamierzam wszystko udostępniać na stronie
bo maksymalnie 2 GB danych mogę umieścić.